I Kolmården finns ett aktivt företagsklimat. Som medlem i Kolmårdens Företagsgrupp är du en av runt hundra företag som tillsammans driver frågor som rör företagsmark, landsbygdsutveckling och andra viktiga frågor för oss som bor och verkar i Kolmården. Samtidigt arbetar vi inom gruppen för att skapa trevliga mötesplatser oss företagare emellan där bland annat våra pub-aftnar är en uppskattad tradition. Företagsgruppen ger dig som företagare möjlighet att vara med i en gemenskap och hitta nya samarbeten.

MEdlemskap

Årsavgiften är 500 kronor/år och blir du medlem efter den 1 juli betalar du endast för kommande års medlemskap (kostnad är fördelad på medlems-avgift 100 kronor och 400 kronor i avdragsgill serviceavgift).  Tillkommer gör en engångskostnad för medlemsinsats i föreningen på 200 kronor. Ansökan finner du här till höger. Välkommen som medlem!

ORDFÖRANDE
Lars Juhlin,                     Tel 0705-29 09 03,       lars@opusprocess.se

VICE ORDFÖRANDE
Tobias Lindqvist,          Tel  070-357 85 64,   tobias.lindqvist2@gmail.com

ORDINARIE LEDAMÖTER
Thomas Andersson,    Tel  011-39 71 64/  0705-318310,  thomas@kolmardenssnickeri.se        
Anne-Marie Johansson,    Tel 073-714 93 39,   annemarijohansson01@tele2.se
Gunnar Sem,                  Tel 0702-67 01 45,      gunnar@anpros.se

KASSÖR
Eva Saks,                     Tel  0768-11 77 77,    eva@saksekonomi.se

SUPPLEANTER       
Anders Jensen,          Tel  070-3991012,       jensen@ajeab.se
Hans Furuheim,         Tel 0739-38 21 31,     hansfuruheim@gmail.com

VALBEREDNINGEN
Stig Fritzell,                Tel 011-39 50 29,       stig.fritzell@samteknik.se
Alf Gustafsson,          Tel 011-39 16 10,       algstorp@telia.com

Mål

Utveckla och marknadsföra Kolmården som region.

BLI MEDLEM DU OCKSÅ!

Ladda hem ansökan till att bli medlem i Kolmårdens Företagsgrupp. Ett medlemsskap hjälper till i vårt arbete för att stärka bygden. Välkommen med din ansökan!

Klicka på pdf:en nedan och den laddas ner till din dator.

Sagt om pubkvällarna

Jag har aldrig tidigare varit på ett så trevligt föreningsmöte! /Jonas