I Kolmården finns ett aktivt företagsklimat. Som medlem i Kolmårdens Företagsgrupp är du en av runt hundra företag som tillsammans driver frågor som rör företagsmark, landsbygdsutveckling och andra viktiga frågor för oss som bor och verkar i Kolmården. Samtidigt arbetar vi inom gruppen för att skapa trevliga mötesplatser oss företagare emellan där bland annat våra pub-aftnar är en uppskattad tradition. Företagsgruppen ger dig som företagare möjlighet att vara med i en gemenskap och hitta nya samarbeten.

MEdlemskap

Årsavgiften är 500 kronor/år och blir du medlem efter den 1 juli betalar du endast för kommande års medlemskap (kostnad är fördelad på medlems-avgift 100 kronor och 400 kronor i avdragsgill serviceavgift).  Tillkommer gör en engångskostnad för medlemsinsats i föreningen på 200 kronor. Ansökan finner du här till höger. Välkommen som medlem!

ORDFÖRANDE
Gunnar Casserstedt          Tel 0730- 683700,     gunnarcasserstedt@hotmail.com

ORDINARIE LEDAMÖTER
Mikael Håkansson              Tel 0723- 16 42 85,        mikael@starris.se
Eva Saks Börgesson           Tel  0768-117777,         eva@saksekonomi.se
Solveig Klingebiel                                                             info@rundkantig.se
Anders Jensen                      Tel 0703- 99 10 12,        jensen@ajeab.se 
Matz Ågehäll                                                                       matz.agehall@erasweden.com
Kjell-Ove Söderström         Tel 0709- 66 86 56       kjell-ove@kovemiljokonsult.se

KASSÖR
Eva Saks Börgesson            Tel  0768-117777,        eva@saksekonomi.se

SUPPLEANTER    
Thomas Andersson            Tel  0705- 31 83 10,       thomas@kolmardenssnickeri.se        
Christian Vojin                      Tel 0705- 52 33 63,        ambuso@telia.com

VALBEREDNING
 Alf Gustafsson                     Tel 070-5779320            algstorp@telia.com
Jimmy Persson                    Tel 070-7220546           jimmy.persson@kolmarden.com

Mål

Utveckla och marknadsföra Kolmården som region.

BLI MEDLEM DU OCKSÅ!

Bli medlem i Kolmårdens Företagsgrupp. Ett medlemsskap hjälper till i vårt arbete för att stärka bygden. Välkommen med din ansökan, som du finner under fliken "Medlemmar"!

Sagt om pubkvällarna

Jag har aldrig tidigare varit på ett så trevligt föreningsmöte! /Jonas